Filtr Dafi – co usuwa?

Jaki filtr do wody do domu jednorodzinnego
Jaki filtr do wody do domu jednorodzinnego
16 marca, 2020
Co lepsze - Dafi czy Brita
Co lepsze – Dafi czy Brita?
24 marca, 2020
Pokaż wszystkie

Dafi to zaufana, polska marka, która znana jest szerokiemu gronu konsumentów już od przeszło 30 lat. Firma oferuje swoim klientom szeroki wybór zaawansowanych technologicznie produktów do filtrowania wody, jak chociażby dzbanki, butelki, filtry przepływowe i inne skuteczne produkty z tego zakresu. Produkty wykonywane są z bezpiecznych materiałów, które spełniają wszelkie kryteria stosowania ich w kontakcie z żywnością i z wodą. Cechą wyróżniającą Dafi jest bezpieczeństwo stosowania ich produktów, które to poddawane są różnorakim, specjalistycznym testom wykonywanym w laboratoriach oraz u zewnętrznych audytorów.

Produkty Dafi

DAFI to szeroki wachlarz produktów, wśród których znajdzie się wszystko to, co potrzebne do filtrowania wody zdatnej bezpośrednio do picia, smacznej i zdrowej. Jednym z najbardziej popularnych produktów są oczywiście dzbanki filtrujące. Spośród nich wybrać dziś można około 5-6 różnych modeli. Szeroki wybór daje możliwość wyboru dzbanka odpowiadającego potrzebom danego gospodarstwa domowego oraz dopasowanego do indywidualnych gustów, a nawet aranżacji kuchni. Dzbanki Dafi, takie jak https://sklep.dafi.pl/produkty/dzbanki-filtrujace.html cechuje ciekawy kształt, który jest ergonomiczny w użyciu, zapewnia wygodne trzymanie dzbanka oraz stabilne jego stanie. Różne modele oferują różne pojemności- wszystko po to, by dobrać produkt do indywidualnych potrzeb.

Innym produktem Dafi są butelki filtrujące. Poręczne i funkcjonalne pozwalają mieć świeżą i smaczną wodę zawsze przy sobie. Butelki dostępne są w trzech pojemnościach i świetnie sprawdzają się w pracy, w szkole, na treningu i w każdej innej sytuacji.

Trzeci sztampowy produkt to filtry przepływowe. Są to filtry systemowe, które montuje się pod umywalkami, by filtrowały wodę. Filtry takie cechują się funkcjonalną, prostą i solidną konstrukcją. Mają doskonałą zdolność filtracji oraz są bardzo wydajne.

Co filtrują produkty Dafi?

W największym skrócie, produkty Dafi usuwają z wody wszystko to, co jest w niej niepożądane. Wszelkie szkodliwe składniki, przy jednoczesnym zmiękczeniu jej. Najbardziej powszechnym filtrem stosowanym w produktach Dafi jest węgiel aktywowany, który posiada wysokie zdolności absorpcyjne. Węgiel usuwa chlor i jego pochodne oraz inne substancje, które niekorzystnie wpływają na smak i zapach wody kranowej. Drugim rodzajem filtra stosowanym w produktach Dafi jest żywica jonowymienna. Żywica usuwa z wody metale ciężkie, takie jak chociażby miedź i ołów, ma także właściwości zmiękczające wodę. Filtry systemowe Dafi posiadają zaś składowe wśród których jest filtr azotanowy oraz filtr polipropylenowy. Filtr azotanowy jest polecany zwłaszcza domom jednorodzinnym, gdyż usuwa skutecznie azotany spływające z pól. Azotany mogą powodować m.in sinicę i anemię, które szczególnie często dotykają małe dzieci. Filtry polipropylenowe to z kolei filtry, które oczyszczają wodę z zanieczyszczeń mechanicznych takich jak piasek, drobne zawiesiny, produkty korozji, tłuszcze, a także wszelkie zanieczyszczenia wymywane z powierzchni instalacji hydraulicznych.