Co lepsze – Dafi czy Brita?

Filtr Dafi – co usuwa?
20 marca, 2020
Pokaż wszystkie
Co lepsze - Dafi czy Brita

DAFI i BRITA to bez wątpienia najbardziej znane i popularne marki dzbanków filtrujących dostępnych w naszym kraju. DAFI to nasza rodzima firma, będąca na polskim rynku już od przeszło 30 lat. BRITA to firma niemiecka, która w 2016 roku świętowało 50-lecie swojego funkcjonowania. Oba przedsiębiorstwa produkują wysokiej klasy dzbanki filtrujące, które znajdują dziś zastosowanie niemal w każdej kuchni.

Dlaczego filtrować wodę kranową?

Wodociągi miejskie gwarantują, iż woda w nich płynąca jest zdrowa i zdatna do bezpośredniego picia. W jakim więc celu ją dodatkowo filtrować? Otóż filtrowanie dzbankami z filtrem nie jest wcale bezzasadne, a wręcz wskazane. Chodzi o to, że woda wodociągowa zanim pojawi się w naszym kranie, przemierza długą drogę przez wszelkie rury wodociągowe- stare i niekoniecznie w pełni czyste. Rezultatem tego może być pojawienie się w wodzie składników, których nie chcemy, w tym nawet niebezpiecznych metali jak ołów czy miedź. Woda z kranu jest też często bardzo twarda, co przeszkadza ją pić oraz jest niekorzystne dla naszych sprzętów AGD- np. czajnika czy żelazka. Dlatego właśnie zasadne jest dodatkowe filtrowanie wody przy użyciu wysokiej jakości filtrów w dzbankach lub w butelkach.

Dafi Vs Brita

Mówiąc najogólniej- dzbanki do filtrowania wody działają tak samo, niezależnie od ich producenta. Różnice mogą być w wyglądzie, w designie, w jakości wykonania. Obaj producenci dokładają starań, by dać nam produkt spełniający wszelkie wymogi i najwyższy jakościowo. Ci, którzy chętniej sięgają po Britę robią to najczęściej jedynie dlatego, iż marka ta jest starsza niż nasze polskie Dafi, to sprawiać może, że ufają czemuś co znają dłużej. To jednak błędne wnioskowanie, gdyż produkty firmy Dafi w niczym nie ustępują produktom niemieckiego producenta. Ma to chociażby wyraz w filtrach stosowanych w dzbankach wymiennie. Zarówno filtry Brita pasują do dzbanków Dafi jak i odwrotnie.

Dafi oferuje swoim klientom nie tylko dzbanki filtrujące wodę, ale także butelki filtrujące oraz filtry przepływowe i inne akcesoria. Firma skupia się na najnowocześniejszych rozwiązaniach technologicznych, tworząc finalnie zaawansowane produkty o nowoczesnym designie i o pełnej funkcjonalności. Firma Dafi jak żadna inna w tej branży zna polski rynek, posiada swoje zaplecze produkcyjne oraz inwestuje w potencjał swoich pracowników. Te cechy pozwoliły, by firma była dziś rozpoznawana nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Cała produkcja Dafi odbywa się w Polsce, zapewniając pracę setkom Polaków. Marka wykorzystuje najnowocześniejsze surowce, które często produkowane są w Niemczech oraz w Stanach Zjednoczonych. Dafi dba o bezpieczeństwo użytkowania swoich produktów, dlatego też są one poddawane szerokiej gamie badań oraz testów- wewnętrznych i zewnętrznych. Firma stara się także dbać o środowisko naturalne, a wyrazem tego jest stale powiększająca się ilość kontenerów na zużyte produkty DAFI- chociażby na filtry. Firma obiecuje, iż podda wszystko recyclingowi, by odciążyć planetę z nadmiaru odpadów jakie obecnie generujemy.