Butelka Dafi – co, ile wymieniać filtr?

Dzbanek Dafi - ile wody wlewać
Dzbanek Dafi – ile wody wlewać?
9 marca, 2020
Pokaż wszystkie
Butelka Dafi - co, ile wymieniać filtr

Butelki filtrujące Dafi – https://sklep.dafi.pl/produkty/butelka-filtrujaca.html cieszą się coraz większym uznaniem wielu użytkowników. To świetny patent na świeża i zdrową wodę, którą można mieć zawsze przy sobie- w plecaku, w torebce lub w torbie treningowej. Butelki wyposażone są w odpowiednie filtry węglowe, które idealnie uzdatniają wodę kranową, sprawiając, iż jest ona zawsze ogólnie dostępna, gdzie tylko się znajdujesz.

Jak działa butelka filtrująca DAFI?

Butelki filtrujące DAFI dzięki swojej lekkości oraz poręcznemu kształtowi stanowią jeden z ulubionych sposobów na posiadanie świeżej wody zawsze przy sobie. Butelki wykonane są z bezpiecznego tworzywa PET. Jest to tworzywo przeznaczone do wielokrotnego kontaktu z napojami oraz z żywnością. Materiały tego typu są wielokrotnie poddawane testom, dlatego są w 100% bezpieczne do codziennego użycia.

Butelka filtrująca DAFI wyposażona jest w filtr wykonane z węgla aktywnego, który posiada wysokie właściwości absorpcyjne. Filtr taki jest w 100% naturalny i pochodzi najczęściej ze spalanych łupin orzecha koksowego. Dla porównania- ten sam rodzaj węgla przyjmujemy wtedy, gdy mamy problemy zdrowotne ze strony układu pokarmowego. Węgiel usuwa przede wszystkim nieprzyjemny smak wody kranowej oraz zapach chloru, który często miewa taka właśnie woda. Węgiel może absorbować przeróżne substancje znajdujące się w wodzie- zanieczyszczenia biologiczne i chemiczne, a także wiele bardzo drobnych zanieczyszczeń mechanicznych, jak chociażby bardzo małe drobinki piasku. Węgiel absorbuje również oleje mineralne, fluorowce, drożdże, produkty fermentacji oraz, jak wspomnieliśmy, substancje nierozpuszczalne w wodzie. Stosowany jest szeroko nie tylko w dzbankach i butelkach filtrujących, ale także by uzdatniać wodę gruntową, by oczyścić wodę w basenach, wspomaga oczyszczanie ścieków.

Jak często wymieniać filtr?

Butelkę filtrującą DAFI nabyć można aż w 3 pojemnościach. To pozwala wybrać produkt, który najlepiej odpowie na indywidualne zapotrzebowanie. Butelki różnią się także kolorystyką, co także pozwala na wybór butelki idealnej dla siebie. Ważna kwestią jest regularne wymienianie filtra, czyli wsadu filtrującego z węglem aktywnym umieszczonego w butelce. Podobnie jak w przypadku dzbanków Dafi, filtry w butelkach powinny być wymieniane co około 30 dni. Ich wydajność jest obliczona na około 500 uzupełnień butelki, czyli na przefiltrowanie ok. 150 litrów. Jeżeli zapomnimy o wymianie przez kilka dni, nic nie szkodzi, ale nie zaleca się używania filtra powyżej czterech tygodni.

Dzbanki i butelki DAFI to najbardziej przyjazny sposób dla środowiska na zawsze świeża wodę. Korzystając na co dzień z tego typu filtracji wody kranowej, ograniczamy niemal do zera zużycie plastiku jakie wiązało się z kupowaniem wody w butelkach. To także ogromna oszczędność pieniędzy- filtr za kilkanaście złotych kupujemy raz na miesiąc, codzienne kupowanie kilku sztuk wody butelkowej to zaś wydatek minimum kilku złotych. Stawiając więc i na wygodę, i na ekonomię oraz ekologię, butelki i dzbanki filtrujące są najwłaściwszym wyborem dla każdego gospodarstwa domowego.